Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek

Z wielką przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić wszystkich Państwa na kolejną edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „NASZE WIECZNE  KOLĘDOWANIE”.

To już piętnasty raz, jak Teresiński Ośrodek Kultury i Klasztor oo. Franciszkanów gości młodych i tych bardziej doświadczonych Artystów z całej Polski.

Tym razem spotkamy się w Niepokalanowie 23-25 stycznia 2015r. Miło nam będzie gościć Dzieci, Młodzież i Dorosłych, którzy będą mieli ochotę zaprezentować nam i naszej społeczności swoje interpretacje kolęd i pastorałek. Jak co roku, zapraszamy grupy folklorystyczne, solistów a także schole czy zespoły wokalno-instrumentalne. Wszelka radość niech Wam przyświeca w przygotowaniach do naszego spotkania, a Gwiazda Betlejemska niech Was prowadzi w nasze skromne progi bez przeszkód.

Zapraszamy gorąco

 Joanna Cieśniewska – szef artystyczny Festiwalu.


XV OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

„NASZE WIECZNE KOLĘDOWANIE”  - NIEPOKALANÓW 2015

 

REGULAMIN

 

ORGANIZATORZY:

 

- Teresiński Ośrodek Kultury;

 

GOSPODARZ:

 

- Klasztor oo. Franciszkanów w Niepokalanowie;

 

CEL FESTIWALU:

 

- Prezentacja tradycyjnych kolęd i pastorałek, poszukiwanie nowych aranżacji i pomysłów twórczych;

- Prezentacja nowych, autorskich pastorałek i pieśni bożonarodzeniowych w ciekawych aranżacjach, promowanie ich wysokiego poziomu artystycznego;

- Prezentacja i promocja regionalnych kolęd i pastorałek, kultury i tradycji ludowej różnych regionów Polski, Polonii oraz gości zagranicznych;

- Propagowanie wspólnego muzykowania i kreatywności dzieci, młodzieży i dorosłych;

 

MIEJSCE I CZAS:

 

- Festiwal odbywa się 23-25  stycznia 2015r. w Sali Św. Bonawentury w Niepokalanowie.

 

 

PIĄTEK:                   23 stycznia 2015r. – Sala Św. Bonawentury

                        16.00 – 20.00 – Konsultacje wokalne z jurorką Magdą Ptaszyńską, próby mikrofonowe

 

SOBOTA:                  24 stycznia 2015r. - Sala Św. Bonawentury

                          8.00 – 10.30 - Próby Mikrofonowe

11.00 – 13.30 - Przesłuchania konkursowe cz. I

                        13.30 – 14.30 – Przerwa (w czasie przerwy NIE MA PRÓB)

                        14.30 – 18.00 - Przesłuchania konkursowe cz. II

 

NIEDZIELA:                        25 stycznia 2015r. – Sala Św. Bonawentury

                        7.00 – 13.00 - Kolędy w czasie Mszy w wykonaniu uczestników Festiwalu -                                           Bazylika

                        14.30 – 15.30 - WIELKI FINAŁSala Św. Bonawentury

                        - werdykt jury

                        - wręczenie nagród

                        - koncert laureatów XV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

 

OPŁATY:

 

- Warunkiem uczestnictwa w festiwalu jest wpłata wpisowego w wysokości 10 zł. od osoby. Obowiązuje tylko uczestników Festiwalu (wykonawców występujących na scenie). Wpłaty dokonujemy w biurze organizacyjnym, na miejscu Festiwalu. Nieuregulowanie wpisowego może skutkować nie wypłaceniem ewentualnej nagrody.

 

 

NOCLEGI I POSIŁKI:

 

Wszelkie informacje na temat noclegów i posiłków dostępne są w INFORMACJI KLASZTORU w Niepokalanowie pod numerem telefonu: 046 864 21 31, bądź na stronie internetowej pod adresem: http://www.niepokalanow.pl/domy-rekolekcyjne,14

Wszelkie rozliczenia następują w klasztorze. Rezerwacji prosimy dokonywać 12 i 13 stycznia, zaraz po ogłoszeniu listy zakwalifikowanych uczestników.

 

 

WYMAGANIA KONKURSOWE:

 

- Do konkursu zapraszamy wszystkich zainteresowanych bez względu na wiek. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie czytelnie wypełnionej karty zgłoszenia wraz z nagraniem min. jednej kolędy na płycie CD lub DVD lub mailowo z plikiem w formacie mp3 (nagranie NIE DOTYCZY ZESPOŁÓW LUDOWYCH). Im lepsza jakość nagrania tym lepiej. Prosimy pamiętać, aby demo było adekwatne do występu na Festiwalu. Płyty DEMO przechodzą na własność organizatora.

- Zapraszamy solistów, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, wykonawców ludowych (w strojach regionalnych, śpiewających gwarą) oraz schole, z wyłączeniem chórów powyżej 20 osób. Akompaniator również jest Wykonawcą.

- Każdy uczestnik prezentuje dwie kolędy, pastorałki lub pieśni bożonarodzeniowe ze szczególnym uwzględnieniem nowych aranżacji, autorskich tekstów i muzyki oraz ujętej w tym tradycji. Dopuszczalne jest wykonanie jednego utworu w języku obcym.

- Akompaniament zapewnia wykonawca. Dozwolone są wszelkie rodzaje akompaniamentu i półplaybacki. Preferowany akompaniament na żywo. Pełne playbacki będą dyskwalifikować wykonawcę.

- Jeśli Wykonawca posiada akompaniament na płycie CD, bardzo prosimy, aby oba utwory nagrane były na jednej płycie w kolejności wykonania.!!!!!! Nagranie akompaniamentu powinno być na płycie CD w formacie AUDIO lub mp3!!!

- Osoba występująca jako solista nie może występować jako członek innego zespołu.

- w Festiwalu nie mogą brać udziału wykonawcy, którzy w ubiegłym roku, 2014 otrzymali NAGRODĘ GŁÓWNĄ lub GRAND PRIX. Laureaci pozostałych edycji proszeni są o zmianę repertuaru.

 

 

ZGŁOSZENIA:

 

- NAGRANIE oraz wypełnioną czytelnie kartę zgłoszenia należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10 stycznia 2015r. Zgłoszenia po tym terminie nie zostaną przyjęte, o czym zgłaszający zostanie powiadomiony w ciągu 3 dni.

Zgłoszenia przyjmujemy drogą pocztową (musi dojść do 9 stycznia, tu nie obowiązuje zasada stempla pocztowego)  i elektroniczną. Prosimy o wypełnienie wszystkich rubryk w karcie. Za wiek uczestników przyjmuje się rok urodzenia niezależnie od miesiąca. (np. kwiecień 1998r. – wpisujemy – 17 lat)

Dnia 11 stycznia 2014r, po godz. 22.00 na stronie internetowej będzie dostępna lista zakwalifikowanych wykonawców i kolejność ich prezentacji w dniu 25 stycznia. Każdy zakwalifikowany uczestnik otrzyma również telefon bądź maila z zaproszeniem na Festiwal.

Joanna Cieśniewska

tel. 693 946 311.

Mail: asiac0607@gmail.com

Teresiński Ośrodek Kultury

Al. XX-lecia 32

96-515 Teresin

 

KONSULTACJE WOKALNE

 

W tym roku, po raz pierwszy, proponujemy wszystkim uczestnikom konsultacje wokalne z jurorką, Magdaleną Ptaszyńską. Konsultacje odbędą się w piątek, 23 stycznia 2015r. w Sali Św. Bonawentury w Niepokalanowie. Chętnych proszę o wypełnienie odpowiedniej rubryki na karcie zgłoszenia. Wstępnie konsultacje odbędą się w godz. 16.00-20.00, ale godziny mogą ulec zmianie,  w zależności od liczby chętnych.

 

PRÓBY MIKROFONOWE

 

Piątek – 23 stycznia - od godz. 16.00 do 20.00

Sobota – 24 stycznia - od godz. 8.00 do 10.30

UWAGA!!!

Przez próbę mikrofonową Organizator rozumie wykonanie paru taktów piosenki, co służyć ma JEDYNIE konfiguracji systemu nagłośnieniowego.

 

 

ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ:

 

- Sprzęt nagłaśniający, pianino elektroniczne ROLAND HP1, perkusję, odtwarzacz CD, wzmacniacz gitarowy i basowy, po wcześniejszym uzgodnieniu, i próby mikrofonowe;

- Przychylne, profesjonalne jury w składzie: Krystyna Majksner-Krzywicka, Justyna Panfilewicz, Magdalena Ptaszyńska;

- Nagrody, wyróżnienia finansowe i rzeczowe, dyplomy; Pula nagród wynosi 12.000 zł.

- Jury może przyznać nagrodę GRAND PRIX;

 

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.

Wszelkie spory rozstrzygają organizatorzy.

Wszelkich informacji udziela szef artystyczny festiwalu:

Joanna Cieśniewska

tel. 693 946 311.

Mail: asiac0607@gmail.com

 

Nasz adres:

Teresiński Ośrodek Kultury

Al. XX-lecia 32

96-515 Teresin

tel./fax 0 46 861 38 81

www.tok.esochaczew.pl

kulturysci@tok.art.pl

----------------------------------------------------------

pliki do pobrania :

karta-zgloszenia-2015.doc
ofkip-regulamin-2015.doc