Asia Cieśniewska


ASIA czyli JOANNA ALICJA CIEŚNIEWSKA (Kwiatkowska)

Urodziłam się w Żyrardowie. Tego samego dnia co Dalajlama tylko 40 lat później. :) Ukończyłam PSM I st. w klasie fortepianu i 4 lata PSM II st. w klasie fletu poprzecznego. Moja przygoda z muzyką trwa już dość długo. Śpiewałam w Klubie Miłośników Dobrej Piosenki, który działał przy MłDK w Żyrardowie, mam za sobą współpracę z Andrzejem Koryckim i piosenką żeglarską. W 2001 roku założyłam Zespół o Wdzięcznej Nazwie, który grał 7 lat zmieniając czasem klimaty muzyczne, ale z równym wdziękiem i profesjonalizmem.
więcej o Zespole: tutaj

Zafascynowana spokojną melodią i dobrym tekstem, śpiewam z Leszkiem Lewickim. Czasem gram akompaniując innym, czasem piszę, czasem zapowiadam jak trzeba.

Obecnie realizuję kolejne marzenie. Rozpoczęłam projekt ASIA CIEŚNIEWSKA BAND, który gra muzykę country i blues.

Uwielbiam dobrą muzykę. Czyli taką, która porusza moje serce i duszę. W zależności od nastroju jest to jazz, country bądź rock. Uwielbiam Norah Jones, Evę Cassidy, głos Janusza Radka, muzykę Melody Gardot, Stanisława Soyki. Kocham Edytę Geppert, Edith Piaf, Jason'a Mraz'a, Patricię Kaas, zespół Queen. Kocham blues'a, trąbkę Tomasza Stańki, piosenki Doroty Miśkiewicz i Sławka Wierzcholskiego. Poza tym muzykę filmową i pierwszego polskigo jazzmana - Chopina. Ostatnio odkrywam John'a Mayer'a i Bonnie Raitt. Śpiewam piosenkę aktorską, kabaretową, ale kocham utopić się w bossanovie czy blues'ie.

Z natury jestem gadatliwa, romantyczna, płaczę na filmach familijnych i jestem do przesady perfekcyjna w pracy. Mam dość luzackie podejście do życia, lubię marzyć i czytać. Niczego się nie boję, ale mam dużo pokory, w życiu i w pracy. Czasem mam wrażenie, że jestem gdzie indziej niż jestem. Być może powinnam być filozofem? Cóż. Wszystko przede mną.


Piszę piosenki, zdarza mi się napisać muzykę do spektakli teatralnych. Współpracowałam z Fundacją Artystyczną MŁYN. Ostatnim wspólnym przedsięwzięciem był monodram muzyczny "PIĄTA RANO", w którym muzyka mojego autorstwa gra główną rolę.

Mam na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień jako wokalistka, autorka tekstów i muzyki.
Na codzień prowadzę zajęcia w sekcji wokalnej. Prowadzę kilka zespołow młodzieżowych ale na ogół uczę śpiewać. Nie jest to najprostrze zadanie, gdyż w przeciweństwie do innych instrumentów, strun głosowych nie da się wyjąć i pokazać jak się "to" robi. Śpiew polega na odczuciach. I właśnie odczuwania przede wszystkim chciałabym ludzi nauczyć.
W dalszym ciągu kształcę się w tym kierunku, poznając nowe metody emisji głosu. Prowadzę warsztaty i zajęcia dla śpiewających, chcących śpiewać i tych, którzy poprzez śpiew pragną odnaleźć i wyrazić siebie. Muzyka to moja pasja. Kocham to, co robię i wiem, że to jest sposób na życie. Życie, którego później nie będę żałować.

Z tego też powodu założyłam na naszej stronie zakładkę: Kawa z Nutką Refleksji. Wyżywam się na niej słownie, tzn. pisarsko. To taka moja druga natura - druga pasja. Mam nadzieję, że spotka się ona przede wszytkim ze zrozumieniem, a być może z sympatią. To, co tam robię, to rzecz, którą musiałam zrobić, żeby nie żałować, że nie spróbowałam.

Masz do mnie pytania? Pisz - asiac0607@gmail.com