Jakub Kamiński


Jakub Kamińśki
Kuba to jeden z instruktorów, którzy dopiero zaczynają przygodę z Teresińskim Ośrodkiem Kultury. W naszych progach ćwiczy z młodzieżą grę na gitarze elektrycznej, akustycznej i basowej. Już zdążył zaskarbić sobie grupkę zapaleńców. Jest w pełnym tego słowa Artystą w swoim fachu. Komponuje, pisze teksty, śpiewa w łazience i tańczy przed lustrem.

O sobie mówi:
"...Jestem indywidualistą, a praca ze mną nie należny do najłatwiejszych, gdyż mimo małej wady wzroku zwykle mam swój punkt widzenia. Wada ta objawia się również tym, że po imprezach zwykle nie widzę pieniędzy..."

Prowadzi zajęcia nauki gry na gitarze w Żyrardowie.

"...Chyba robię to dobrze, bo do tej pory przechodząc obok podstawówek i gimnazjów nie dostałem jeszcze kamieniem. Gram na gitarze elektrycznej 13 lat i do tej pory uczę się tego rzemiosła. Nigdy nie kopiowałem innych gitarzystów traktowałem ich raczej jako inspirację do własnych muzycznych celów. Odkąd pamiętam grywałem w różnych żyrardowskich zespołach The Roots, Islands, Fart, Vernisash i The Town. Z tym ostatnim zjeździłem całą Polskę biorąc udział w zdecydowanej większości liczących się imprez bluesowych.
Poza tym grywałem w różnych składach z różnymi efektami. Ostatnio współpracowałem z Angeliką Wdowczyk przy realizacji jej dwóch projektów muzycznych.

Te i wiele innych scenicznych i studyjnych doświadczeń już za mną, co przede mną?..."