Nocna Zmiana Blues'a


Wśród Gwiazd RiF-u grała u nas kapela blues'owa NOCNA ZMIANA BLUES'a ze Sławkiem Wierzcholskim oraz zespół CHOŁODY BLUES TRIO.Sławek Wierzcholski
Najpopularniejszy wykonawca bluesa w Polsce. Wirtuoz harmonijki ustnej, wokalista, autor tekstów i muzyki.
Założyciel i lider grupy Nocna Zmiana Bluesa, z którą koncertował w kilkunastu krajach, m.in. we Francji, Szwecji, Holandii, Rosji i Zimbabwe (!) Z tym zespołem i pod własnym nazwiskiem wydał piętnaście płyt oraz wystąpił w wielu programach radiowych i telewizyjnych. Jako sideman, Sławek gra na harmonijce na osiemnastu płytach takich wykonawców jak m.in.: Maanaam, Majka Jeżowska, Zdrowa Woda czy Gang Olsena. Koncertował z czołówką polskich muzyków rockowych i jazzowych. Nagrany wespół z Wojciechem Karolakiem CD „Piątek wieczorem” zdobył w roku 2005 miano „Złotej Płyty”.
Z Nocną Zmianą Bluesa otwierał koncert grupy Blues Brothers (Norymberga 1989) i B.B. Kinga (Warszawa 1996). Na płycie „Chory na bluesa” obok Sławka gra na harmonijce legendarny amerykański bluesman Charlie Musselwhite zaś CD „The Last Mohican of the Blues” zawiera zapis jam session z słynnym Louisiana Redem
(...) Jest autorem dwóch podręczników gry na harmonijce ustnej, telewizyjnego kursu gry na tym instrumencie oraz wykładowcą na warsztatach instrumentalnych (m.in.: w leCreusot we Francji).
(...)W roku 1997, Sławek jako pierwszy Polak-bluesman wystąpił wśród najwybitniejszych harmonijkarzy na Światowym Festiwalu Harmonijki w Trossingen w Niemczech.

PRZEMEK CHOŁODY jeden z najbardziej utalentowanych muzyków bluesowych w Polsce i Europie. W swojej grze łączy to co najważniejsze w bluesie czyli improwizację i swobodę wypowiedzi, a przy tym nieziemsko swinguje.
Chołody opanował niezwykłą sztukę gry unisono harmonijki z gitarą. Ta szczególna umiejętność wyróżnia go spośród wielu muzyków w Europie i poza kontynentem. Czyste brzmienie gitary, harmonijki i solidna sekcja w tle to charakterystyka brzmienia zespołu, z którym ostatnio występują klawiszowcy.
Z zespołem Przemka CHOŁODEGO występowali gościnnie Sławek Wierzcholski, Tadeusz Pocieszyński i jazzowy saksofonista Marcin Ślusarczyk.
Sam CHOŁODY pojawiał się na scenie obok takich muzyków jak Carlos Johnson czy Mira Kubasińska. Wspólnie z Tadeuszem Nalepą nagrywał muzykę do filmu SPONA.
W 2000 roku Przemek CHOŁODY wystąpił ze swoim zespołem na dużej scenie Rawy Blues. Na koncie ma jedną płytę zatytułowaną CRAZY DRIVER. W lutym 2004 roku zespół był gwiazdą cyklicznej imprezy Warsaw Blues Night.Od 2006 roku Przemek współpracuje ze Starym Dobrym Małżeństwem, z którym koncertował między innymi w USA.