Powiatowe Dni Retoryki


PROTOKÓŁ

z XIV Powiatowych Dni Retoryki

6 listopada 2019 r.

Jury w składzie:

  • Katarzyna Flader-Rzeszowska

  • Katarzyna Rospędowska

  • Grzegorz Reszka

po wysłuchaniu wykonawców w kategorii klasy I-III i IV-VI szkół podstawowych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

KLASY I-III

Kategoria – Poezja – kategoria klasy I-III

Złoty CyceronJulia Kołodziejak, SP Teresin

Srebrny CyceronAleksandra Minoga, SP Paprotnia

Brązowy Cyceron – Adrian Bodzak, SP Szymanów

Krzysztof Bajurski, SP Paprotnia


Wyróżnienia: Łucja Niedzińska, SP Szymanów

Patrycja Kaczmarczyk, SP Paprotnia

Julia Grzelak, SP nr 3 Sochaczew

KLASY IV-VI

Kategoria – Poezja - klasy IV-VI

Złoty Cyceronnie przyznano

Srebrny CyceronMarcelina Więsek, SP Teresin

Patryk Tomaszewski, SP Teresin

Brązowy Cyceron – Piotr Radomski, ZSS Erminów

Karolina Ciura, SP nr 3 Sochaczew


Wyróżnienia: Lena Kopowicz, SP nr 3 Sochaczew

Kategoria – Proza – klasy IV-VI

Złoty CyceronWeronika Szajewska, SP nr 4 Sochaczew

Srebrny CyceronMaria Mleczko, SP nr 4 Sochaczew

Brązowy Cyceron – Eryk Chądzyński, SP nr 4 Sochaczew

Wyróżnienia: Katarzyna Rosa, SP Teresin

Łucja Żochowska, SP Teresin

Kategoria – Wystąpienie publiczne – klasy IV-VI

Wyróżnienie dla Kaliny Staszewskiej, SP Teresin

Kabaret

Złoty Satyr – Dominika Dylik, SP Paprotnia


Teresin 6 listopada 2019 r.

PROTOKÓŁ

z XIV Powiatowych Dni Retoryki

7 listopada 2019 r.

Jury w składzie:

  • Katarzyna Rospędowska

  • Katarzyna Flader-Rzeszowska

  • Grzegorz Reszka

po wysłuchaniu wykonawców w kategorii klas VII-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

KLASY VII-VIII

Kategoria – Poezja

Złoty Cyceronnie przyznano

Srebrny CyceronAleksander Dolota, SP Brochów

Jakub Banaszek, SP Teresin

Wyróżnienie: Dawid Błaszczyk, Sp nr 7 Sochaczew

Bartłomiej Rutkowski, ZSS Erminów

Kategoria – Proza

Wyróżnienie specjalne za dobór repertuaru: Szymon Matuszkiewicz, SP Teresin

Kategoria –Wystąpienie publiczne

Złoty Cyceron: Dominika Waląg, SP Wyczółki

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

Kategoria – Poezja

Złoty Cyceron: nie przyznano

Srebrny Cyceron: Małgorzata Jagła, LO Sochaczew

Brązowy Cyceron: Natalia Sołdaczuk, LO Sochaczew

Kategoria – Proza

Brązowy Cyceron: Zuzanna Jaczyńska, LO Sochaczew

Kategoria –Wystąpienie publiczne

Nagród nie przyznano

Kategoria – Kabaret

Złoty Satyr – nie przyznano

Srebrny Satyr – Mateusz Staniaszek, SP Iłów

Grupa teatralna Maska, SP Szymanów

Teresin 7 listopada 2019 r.

****************************************

XIV POWIATOWE DNI RETORYKI

PROGRAM


ŚRODA, 6 LISTOPADA 2019

SZKOŁY PODSTAWOWE


9.30 OTWARCIE POWIATOWYCH DNI RETORYKI, ROZGRZEWKA
I ROZPOCZĘCIE PRZESŁUCHAŃ


KLASY IV-VI

Wystąpienie publiczne:


  1. Kalina Staszewska – „Trema”; nauczyciel przygotowujący: Wiesława Milanowska, SP Teresin


Proza:


  1. Joanna Zemła – „Buba” (fragment) Barbara Kosmowska; nauczyciel przygotowujący: Tomasz Daczko, SP Teresin

  2. Katarzyna Rosa – „Bajka” Henryk Sienkiewicz; nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Staniaszek, SP Teresin

  3. Łucja Żochowska – „Złodziej snów” Małgorzata Strękowska-Zaręba; nauczyciel przygotowujący: Tomasz Daczko, SP Teresin

  4. Eryk Chądzyński – „Mówiliśmy przez radio” (fragment „Mikołajka”) Rene Gościnny, Jean Jaques Sempe; nauczyciel przygotowujący: Anna Traczyk, SP nr 4 Sochaczew

  5. Bartosz Wiśniewski - „Biała kartka” autor nieznany; nauczyciel przygotowujący: Sylwia Kotlarska, SP Kąty

  6. Maria Mleczko – „Dyskrecja” (fragment „Kuba i Buba”) Grzegorz Kasdepke; nauczyciel przygotowujący: Bożena Stefaniak, SP nr 4 Sochaczew

  7. Julia Błaszczyk – „Mikołajek” Rene Gościnny, Jean Jacques Sempe; nauczyciel przygotowujący: Renata Jachowicz, SP Iłów

  8. Alicja Werle – „Alicja w Krainie Czarów” (fragment) Lewis Carroll; nauczyciel przygotowujący: Tomasz Daczko, SP Teresin

  9. Weronika Szajewska – „Zdumienie Pani Linde” (fragment „Ani z Zielonego Wzgórza”) Lucy Maud Montgomery; nauczyciel przygotowujący: Anna Traczyk, SP nr 4 Sochaczew

  10. Amir Takouchet – „Dzień z życia Mikołajka” (fragment „Mikołajka i innych chłopaków”) Rene Gościnny, Jean Jaques Sempe; nauczyciel przygotowujący: Anna Traczyk, SP nr 4 Sochaczew


Kabaret:


  1. Maria Bolczak, Maciej Wasilewski – „Mąż i żona”; nauczyciel przygotowujący: Anna Traczyk, SP nr 4 Sochaczew


10.15-10.30 PRZERWA


Kabaret:


  1. Zuzanna Bobryk, Maria Lajca, Matylda Rogala, Daria Pikula – skecz na podstawie tekstu„O biednym wilku i Zielonym Kapturku” Doroty Dankowskiej; nauczyciel przygotowujący: Sylwia Kotlarska, SP Kąty

Poezja:


  1. Marcelina Więsek - „Dziurki w serze” Wanda Chotomska; SP Teresin

  2. Patryk Tomaszewski – „Szybko” Danuta Wawiłow; nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Staniaszek, SP Teresin

  3. Julian Kochański – „Dom na głowie” Beata Jacewicz; nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Padzik-Papierowska, SP nr 7 Sochaczew

  4. Amelia Tomaszewska – „Satyra na bożą krówkę” Konstanty Ildefons Gałczyński; nauczyciel przygotowujący: Renata Jachowicz, SP Iłów

  5. Dominika Wolińska - „Katechizm polskiego dziecka” Władysław Bełza; nauczyciel przygotowujący: Sylwia Kotlarska, SP Kąty

  6. Otylia Machcińska – „Dwa wiatry” Julian Tuwim; nauczyciel przygotowujący: Anna Traczyk, SP nr 4 Sochaczew

  7. Lena Kopowicz – „Kornik i mól” Wanda Chotomska; nauczyciel przygotowujący: Lena Gronecka, SP nr 3 Sochaczew

  8. Piotr Radomski – „Daktyle” Danuta Wawiłow; nauczyciel przygotowujący: Ewa Trzcińska, ZSS Erminów

  9. Paulina Klemczak – „Ranek w lesie” Czesław Janczarski; nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Staniaszek, SP Teresin

  10. Dominika Kuźmińska – „Wędrówka” Danuta Wawiłow; nauczyciel przygotowujący: Marzena Pietz, SP Teresin

  11. Witold Zuchora – „O tym, jak Jasio chciał być dorosły” Zygmunt Marek-Miszczak; nauczyciel przygotowujący: Edyta Zagajewska, SP nr 7 Sochaczew

  12. Joanna Przydatek – „Pudełko zwane wyobraźnią” Zbigniew Herbert; nauczyciel przygotowujący: Anna Traczyk, SP nr 4 Sochaczew

  13. Leokadia Brudzyńska – „Przyjaciele” Adam Mickiewicz; nauczyciel przygotowujący: Renata Jachowicz, SP Iłów

  14. Aleksandra Sylwestrzak – „Landrynki” Hanna Niewiadomska; nauczyciel przygotowujący: Anna Chmielewska-Wardziak, SP nr 3 Sochaczew

  15. Jan Pawłowski – „Dialog z pluskwą” Ludwik Jerzy Kern; nauczyciel przygotowujący: Edyta Zagajewska, SP nr 7 Sochaczew

  16. Klaudia Przygoda – „Ziółko” Maria Terlikowska; nauczyciel przygotowujący: Ewa Sobczyk, ZSS Erminów

  17. Maja Siejka - „Mole książkowe” Hanna Niewiadomska; SP Teresin

  18. Oliwia Szczerba – „Mrówka” Jan Brzechwa; nauczyciel przygotowujący: Jolanta Kukawska, SP Paprotnia

  19. Karolina Ciura – „Świnka morska” Paweł Gołuch; nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Grzymkowska, SP nr 3 Sochaczew

  20. Aleksandra Błaszczyk – „Miss stonoga” Agnieszka Frączek; nauczyciel przygotowujący: Sylwia Pędowska, SP nr 7 Sochaczew

  21. Przemysław Tylkowski – „Tęcza” Bolesław Leśmian; nauczyciel przygotowujący: Zofia Wrzesińska, SP nr 3 Sochaczew


11.15-11.30 PRZERWA


KLASY I-III


Kabaret:


  1. Dominika Dylik – piosenka „O moja kozo” tekst własny do utworu Luciano Pavarottiego; nauczyciel przygotowujący: Jolanta Kukawska, SP Paprotnia


Poezja:


  1. Julia Kołodziejak – „Spóźniony słowik” Julian Tuwim; nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Smółka-Rychlewska, Małgorzata Urbanek, SP Teresin

  2. Aleksandra Minoga – „Słoń Trąbalski” Julian Tuwim; nauczyciel przygotowujący: Danuta Sękiewicz, SP Paprotnia

  3. Jakub Bajnerman – „Burza” Małgorzata Strzałkowska; nauczyciel przygotowujący: Anna Matusiak, SP nr 3 Sochaczew

  4. Adam Salamon – „Chichopotam” Agnieszka Frączek; nauczyciel przygotowujący: Ewa Fergińska, SP nr 7 Sochaczew

  5. Hubert Korczak – „Balon niejadek” Hanna Niewiadomska; nauczyciel przygotowujący: Urszula Geras-Stodulska, SP Iłów

  6. Łucja Niedzińska – „Ballada o kogucie” Wanda Chotomska; nauczyciel przygotowujący: Agata Rytka, SP Szymanów

  7. Patrycja Kaczmarczyk – „Hipopotam” Jan Brzechwa; nauczyciel przygotowujący: Alicja Skomiał, SP Paprotnia

  8. Adrian Bodzak – „Kwoka” Jan Brzechwa; nauczyciel przygotowujący: Mariola Leszczyńska, SP Szymanów

  9. Julia Grzelak – „Owsianka” Natalia Usenko; nauczyciel przygotowujący: Anna Jalowska, SP nr 3 Sochaczew

  10. Eryk Gmurczyk – „Na straganie” Jan Brzechwa; nauczyciel przygotowujący: Patrycja Piotrowska, ZSS Erminów

  11. Jan Zuchora – „Wilk u dentysty” Tadeusz Śliwiak; nauczyciel przygotowujący: Ewa Fergińska, SP nr 7 Sochaczew

  12. Aleksandra Badurowicz – „Katar” Jan Brzechwa; nauczyciel przygotowujący: Alicja Skomiał, SP Paprotnia

  13. Krzysztof Bajurski – „Żuraw i czapla” Jan Brzechwa; nauczyciel przygotowujący: Danuta Sękiewicz, SP Paprotnia

  14. Tomasz Jasiński – „Jak dobrze być chłopakiem” Katarzyna Kowalska; nauczyciel przygotowujący: Mariola Leszczyńska, SP Szymanów

  15. Jaroslav Knyzhnykov – „Katar” Jan Brzechwa; nauczyciel przygotowujący: Anna Gałaj, SP Szymanów

  16. Mateusz Kujawa – „Kolor niebiański” Hanna Niewiadomska; nauczyciel przygotowujący: Urszula Geras-Stodulska, SP Iłów

  17. Lena Borowicz – „O rupakach” Danuta Wawiłow; nauczyciel przygotowujący: Katarzyna Żurawska, SP nr 3 Sochaczew


12.15-12.30 PRZERWA

12.30 POKAZ FILMU ANIMOWANEGO

12:45 OMÓWIENIE WYSTĘPÓW

13.00 UROCZYSTE OGŁOSZENIE WYNIKÓW I ROZDANIE NAGRÓD


Szanowni Państwo,

Powyższe godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.


XIV POWIATOWE DNI RETORYKI

PROGRAM


CZWARTEK, 7 LISTOPADA 2019


10.00 OTWARCIE DRUGIEGO DNIA POWIATOWYCH DNI RETORYKI, ROZGRZEWKA I ROZPOCZĘCIE PRZESŁUCHAŃ


KLASY VII-VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ


Kabaret:


  1. Grupa teatralna Maska – „Strawa dla reportera” skecz Kabaretu Paranienormalni; nauczyciel przygotowujący: Agata Dobrzyńska, SP Szymanów


Wystąpienie publiczne:


  1. Dominika Waląg – „Wojna płci”; nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Wnuk-Paduch, SP Wyczółki


Poezja:


  1. Wiktoria Kornacka – „Wielkie to szczęście” Wisława Szymborska; nauczyciel przygotowujący: Klaudia Kantorska, SP Teresin

  2. Aleksander Dolota – „Rozmowa z kamieniem” Wisława Szymborska; nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Machcińska, SP Brochów

  3. Dawid Błaszczyk – „Społecznie, czyli ode mnie do Ciebie a nie na opak!” Beata Jacewicz; nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Padzik-Papierowska, SP nr 7 Sochaczew

  4. Barbara Pawłowska - „O doktorze Hiszpanie” Jan Kochanowski; nauczyciel przygotowujący: Sylwia Kotlarska, SP Kąty

  5. Bartłomiej Rutkowski – „Wizyta” Konstanty Ildefons Gałczyński; nauczyciel przygotowujący: Ewa Trzcińska, ZSS Erminów

  6. Jakub Banaszek – „Gruzja” Stanisław Barańczak; nauczyciel przygotowujący: Tomasz Daczko, SP Teresin

  7. Dominika Waląg – „Alarm” Antoni Słonimski; nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Wnuk-Paduch, SP Wyczółki

  8. Natalia Serafin – „Akrobata” Wisława Szymborska; nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Machcińska, SP Brochów


Kabaret:


  1. Mateusz Staniaszek – piosenka „Kaszka manna” Andrzeja Waligórskiego; nauczyciel przygotowujący: Paweł Sarzała, SP Iłów


Proza:


  1. Szymon Matuszkiewicz – „Nauki mędrca” Michel Piquemal; nauczyciel przygotowujący: Tomasz Daczko, SP Teresin

  2. Sylwia Tempczyk – „Huczmiranki – Rumianek i mięta” Agata Mańczyk; nauczyciel przygotowujący: Marta Baranowska, SP Paprotnia


Wystąpienie publiczne:


  1. Julia Kąpińska – „Friendzone – skomplikowana relacja”; nauczyciel przygotowujący: Marta Baranowska, SP Paprotnia


11.00-11.15 PRZERWA


SZKOŁY PONADPODSTAWOWE


Poezja:


  1. Małgorzata Jagła – „Fuga śmierci” Paul Celan; nauczyciel przygotowujący: Justyna Grajek, LO Sochaczew

  2. Natalia Zasada – „Wyznanie” Stanisław Baliński; nauczyciel przygotowujący: Górnicka, LO Sochaczew

  3. Aleksandra Pietryka – „Odnaleźć siebie” Tadeusz Różewicz; nauczyciel przygotowujący: Górnicka, LO Sochaczew

  4. Paulina Gołębiowska – „Między nami nic nie było” Adam Asnyk; nauczyciel przygotowujący: Edyta Gałecka, ZS Teresin

  5. Wiktoria Młynarczyk – „Posyłam kwiaty” Adam Asnyk; nauczyciel przygotowujący: Edyta Gałecka, ZS Teresin

  6. Natalia Sołdaczuk – „Spróbuj opiewać okaleczony świat” Adam Zagajewski; nauczyciel przygotowujący: Justyna Grajek, LO Sochaczew

  7. Mateusz Gawor – „Życie na poczekaniu” Wisława Szymborska; nauczyciel przygotowujący: Alicja Pawlak, ZS CKP Sochaczew


Kabaret:


  1. Julia Dudzińska – piosenka „Sex appeal” Eugeniusz Bodo; nauczyciel przygotowujący: Alicja Pawlak, ZS CKP Sochaczew


Proza:


  1. Zuzanna Jaczyńska – „Dziennik paniczny” Roland Topor; nauczyciel przygotowujący: Katarzyna Wiśniewska-Cuz, LO Sochaczew


Wystąpienie publiczne:


  1. Piotr Woźnicki – „Nieetyczny charakter reklam skierowanych do dzieci”; nauczyciel przygotowujący: Magdalena Drejza, LO Sochaczew

  2. Sylwia Roławska? – „Zalety życia bez prądu” Roland Topor; nauczyciel przygotowujący: Magdalena Drejza, LO Sochaczew


12.00-12.15 PRZERWA

12.15 – POKAZ ETIUDY FILMOWEJ

12.30 OMÓWIENIE WYSTĘPÓW

12.45 UROCZYSTE OGŁOSZENIE WYNIKÓW I ROZDANIE NAGRÓD

Szanowni Państwo,

Powyższe godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

********************************************************

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy Nauczycieli i Uczniów z powiatu sochaczewskiego do
udziału w czternastej edycji Powiatowych Dni Retoryki, które odbędą się
w dniach 6-7 listopada w Teresińskim Ośrodku Kultury.

Tradycyjnie odbędzie się konkurs retoryczny w kategoriach poezja, proza
i wystąpienie publiczne oraz konkurs kabaretowy.

Uczniowie z gminy Teresin są kwalifikowani poprzez udział w Teresińskich
Dniach Retoryki, które odbędą się w dniach 23-24 października.

W załączniku przesyłam niezbędne dokumenty: regulamin, kartę zgłoszenia,
oświadczenia dla nauczycieli oraz oświadczenia dla rodziców (do
wypełnienia wyłącznie w sytuacji, gdyby w szkole nie było podpisywanych
podobnego typu zgód).

Z poważaniem,
Katarzyna Rospędowska

pdr-2019-regulamin.doc

pdr2019-kartazgloszenia.doc

pdr2019-oswiadczenienauczyciela.doc

pdr2019-zgody.doc

***********************************************************************************************************************


Serdecznie zapraszamy do udziału w Powiatowych Dniach Retoryki 2018!


W tym roku spotykamy się w dniach 28-29 listopada w Teresińskim Ośrodku Kultury.

W załączniku znajdą Państwo regulamin imprezy. Bardzo proszę o zapoznanie się z dołączoną do niego klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych.

W tym roku zgłoszenia przesyłamy na JEDNEJ karcie z każdej ze szkół 
(każda szkoła może wyznaczyć 6 uczniów do udziału).
Zachęcam do przeprowadzenia w szkole eliminacji, z których wyłonią Państwo swoich przedstawicieli.
Do karty zgłoszenia należy dołączyć oświadczenia-zgody na wykorzystanie wizerunku uczniów podpisane przez rodziców/opiekunów prawnych lub w przypadku osób pełnoletnich-przez uczestników.

W tegorocznej edycji weźmie udział nowy skład jurorski. Kto będzie oceniał tegoroczne zmagania uczestników, dowiedzą się Państwo już wkrótce.

Na zgłoszenia czekam do 19 listopada (podpisane zgody można mi 
dostarczyć w dniu imprezy).

Z pozdrowieniami
Katarzyna Rospędowska
TO.K!

pdr-2018-zgoda.doc

pdr2019-kartazgloszenia.doc

pdr-2018-regulamin.doc

pdr2018-kartazgloszenia.doc

*****************************************************************************************************************************

PROTOKÓŁ z XII Powiatowych Dni Retoryki
29 listopada 2017 r.

Jury w składzie:
Emilia Moniuszko-Kwiecińska
Piotr Wawer
Katarzyna Rospędowska

po wysłuchaniu wykonawców w kategorii klasy I-III i IV-VI szkół podstawowych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

KLASY I-III
Kategoria – Poezja – kategoria klasy I-III
Złoty Cyceron – Maja Siejka, SP Teresin
Srebrny Cyceron – Jula Kaczyńska, SP Kozłów Biskupi
Brązowy Cyceron – Marcelina Więsek, SP Teresin
Wyróżnienia: Kalina Staszewska, SP Teresin   

KLASY IV-VI
Kategoria – Poezja - klasy IV-VI
Złoty Cyceron – nie przyznano
Srebrny Cyceron – Dawid Błaszczyk, SP nr 7 w Sochaczewie, Dominika Waląg, SP Kozłów Biskupi
Brązowy Cyceron – nie przyznano

Kategoria – Proza –  klasy IV-VI
Jury postanowiło nie przyznać nagród w tej kategorii retorycznej.

Kategoria – Wystąpienie publiczne –  klasy IV-VI
Złoty Cyceron – Michał Żochowski, SP Paprotnia
Srebrny Cyceron – Natalia Olejnik, SP Paprotnia
Brązowy Cyceron – Sylwia Tempczyk, SP Paprotnia

Kabaret
Złoty Satyr – Grupa kabaretowa MASKA, SP Szymanów
Srebrny Satyr – Michalina Gosik, Bartosz Ciura, SP nr 3 w Sochaczewie

Teresin, 29 listopada 2017 r.
----------------------------------------------------

PROTOKÓŁ z XII Powiatowych Dni Retoryki
29 listopada 2017 r.

Jury w składzie:
Emilia Moniuszko-Kwiecińska
Piotr Wawer
Katarzyna Rospędowska

po wysłuchaniu wykonawców w kategorii klasy VII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria – Poezja
Złoty Cyceron – Małgorzata Jagła,
LO w Sochaczewie
Srebrny Cyceron – Katarzyna Fornalska, ZSO w Sochaczewie
Brązowy Cyceron – Natalia Sołdaczuk, LO w Sochaczewie 

Kategoria –
Proza
Złoty Cyceron – Maria Fornalska,
Gimnazjum Powiatowe w Sochaczewie
Srebrny Cyceron – Zuzanna Jaczyńska,
Gimnazjum nr 3 w Sochaczewie
Brązowy Cyceron – Mateusz Witkowski,
ZSO w Sochaczewie
Wyróżnienie - Maria Walczak, SP Teresin

Kategoria – Wystąpienie publiczne
Złoty Cyceron – Konrad Szymański,
SP Teresin
Srebrny Cyceron – nie przyznano
Brązowy Cyceron – Karolina Groźlińska,
Gimnazjum nr 3 w Sochaczewie
Wyróżnienia - Wiktoria Linowska, Zespół Szkół Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie
Weronika Łopacińska i Katarzyna Majorek, SP nr 1 w Sochaczewie

Kabaret
Złoty Satyr – Anita Znamirowska,
Zespół Szkół Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie
Srebrny Satyr – Aleksandra Sobota,
SP Teresin
Brązowy Satyr – Julia Rumińska, SP Teresin

Teresin, 30 listopada 2017 r.

-------------------------------------------------------------------------
Szanowni Państwo,

Bardzo dziękujemy za liczny udział w sobotnich warsztatach dla nauczycieli. Mamy nadzieję, że to intensywne spotkanie było dla Was twórcze i inspirujące.

W związku ze zmianami w szkolnictwie, dotyczące wprowadzeniem obecnie klas VII szkoły podstawowej, musimy wprowadzić również zmiany w naszym konkursie. Postanowiliśmy klasy VII dołączyć do kategorii klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Natomiast w przyszłym roku, kiedy dojdą klasy VIII, stworzymy nową kategorię.
Przepraszamy za zamieszanie i zmiany.

pdr2017-regulaminikarty.doc

Z poważaniem,
Kasia Rospędowska

------------------------------------------------------------------------

PROTOKÓŁ z pierwszego dnia XI Powiatowych Dni Retoryki
7 grudnia 2016 r.

Jury w składzie:
- Emilia Moniuszko-Kwiecińska
- Katarzyna Rospędowska
- Piotr Wawer - przewodniczący
po wysłuchaniu wykonawców w kategorii szkół podstawowych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

KLASY I-III

Kategoria – Poezja
Złoty Cyceron –  Kalina Staszewska,
SP Teresin
Srebrny Cyceron – Katarzyna Rosa,
SP Teresin
Brązowy Cyceron – Aleksandra Błaszczyk,
SP nr 7 w Sochaczewie
Wyróżnienia: Witold Zuchora,
SP nr 7 w Sochaczewie


KLASY IV-VI

Kategoria – Przemówienia
Złoty Cyceron – Wiktoria Domańska,
SP nr 2 w Sochaczewie
Srebrny Cyceron –
nie przyznano
Brązowy Cyceron – Wiktoria Plichta,
SP Paprotnia
       
Kategoria – Poezja
Złoty Cyceron –
nie przyznano
Srebrny Cyceron – Julia Marcinkowska,
SP Młodzieszyn
Brązowy Cyceron – Zofia Gralak,
SP nr 4 w Sochaczewie
oraz Dominika Waląg, SP Kozłów Biskupi
Wyróżnienia: Klaudia Krawczyk,
SP nr 7 w Sochaczewie
oraz Dawid Błaszczyk, SP nr 7 w Sochaczewie

Kategoria – Proza
Złoty Cyceron –
nie przyznano
Srebrny Cyceron – Amelia Wszoła,
SP nr 3 w Sochaczewie
Brązowy Cyceron  - Ignacy Wróbel,
SP Paprotnia
            
Kategoria – Kabaret
Złoty Satyr: Maria Stasiak,
SP nr 4 w Sochaczewie
Srebrny Satyr: 
nie przyznano
Brązowy Satyr:
nie przyznano
Wyróżnienia: Koło biblioteczne Free Baksy,
SP Teresin

TERESIN, 7 grudnia 2016
__________________________________

PROTOKÓŁ z drugiego dnia XI Powiatowych Dni Retoryki
8 grudnia 2016 r.

Jury w składzie:
- Emilia Moniuszko-Kwiecińska
- Katarzyna Rospędowska
- Piotr Wawer - przewodniczący

po wysłuchaniu wykonawców w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA

Kategoria – Poezja
Złoty Cyceron – Zuzanna Paduch, LO w Sochaczewie
Srebrny Cyceron – Jadwiga Ustaszewska, Gimnazjum Sióstr Niepokalanek Szymanów
Brązowy Cyceron – nie przyznano
Wyróżnienia: Mateusz Witkowski, LO w Sochaczewie

Kategoria – Proza
Złoty Cyceron – Katarzyna Fornalska, LO w Sochaczewie
Srebrny Cyceron – Zuzanna Jaczyńska, Gimnazjum nr 3 w Sochaczewie
oraz Zuzanna Wrzosek, Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie
Brązowy Cyceron – Natalia Sołdaczuk, Gimnazjum nr 3 w Sochaczewie
       
Kategoria – Przemówienia
Złoty Cyceron –  nie przyznano
Srebrny Cyceron – Zuzanna Podrażka, LO w Sochaczewie
Brązowy Cyceron – nie przyznano
Wyróżnienia:Konrad Szymański, Gimnazjum Teresin

Teresin, 8 grudnia 2016
______________________________________________________


Szanowni Państwo!

Zapraszamy serdecznie wszystkie szkoły i placówki kulturalne z terenu powiatu sochaczewskiego do udziału w XI Powiatowych Dniach Retoryki, które odbędą się w Teresińskim Ośrodku Kultury!

Jak co roku zachęcamy do zorganizowania w Państwa placówkach I etapu eliminacji – szkolnych lub gminnych. My również organizujemy tego typu eliminacje w naszym Ośrodku. Wierzymy, że kilkustopniowy system konkursu poprawia jego poziom, pozwala uczestnikom pracować etapami nad swoją prezentacją, sprzyja poszerzaniu ich kompetencji jako młodych mówców. Ponadto duża ilość zgłoszeń i frekwencja na naszym konkursie udowadniają jak bardzo jest to potrzebna impreza. Czekamy na Państwa zgłoszenia!

Zapraszamy gorąco!
Organizatorzy
-------------------------------------------------------------------

KONKURENCJE:

I. Konkurs Retoryki:
Proponujemy trzy konkurencje retoryczne do wyboru:
Poezjadla wszystkich uczniów.
Uczestnik ma za zadanie zaprezentować jeden wybrany wiersz.
Prozadla wszystkich uczniów.
Uczestnik ma za zadanie zaprezentować wybrany fragment lub całość utworu (maksymalna długość utworu – jedna strona formatu A4, czcionka Times Roman 12).
Przemówieniedla uczniów klas IV-VI oraz szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Uczestnik ma za zadanie wygłosić przygotowane samodzielnie (pod okiem nauczyciela) przemówienie. Temat przemówienia jest dowolny.

Zapraszamy maksymalnie po 6 osób z każdej szkoły. W wyjątkowych sytuacjach osób może być więcej – większa ilość osób wymaga ustalenia telefonicznego z Organizatorem Konkursu. Jeśli dany Ośrodek Kultury/Szkoła organizuje eliminacje gminne/szkolne, zgłasza tylu uczestników, ilu wyłoniło laureatów w swoich eliminacjach.


II. Konkurs Kabaretowy - dla uczniów klas IV-VI oraz szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Uczestnik ma za zadanie zaprezentować skecz lub piosenkę kabaretową własnego lub cudzego autorstwa. W tej kategorii mogą wziąć udział zarówno soliści, jak i grupy.
Zachęcamy uczniów do tworzenia własnych tekstów kabaretowych. Może w wakacje wydarzyła Wam się jakaś zabawna historia? Taka anegdota może być świetną podwaliną do udanego występu kabaretowego.
Maksymalny czas występu – 5 minut.

NAGRODY:
Prezentacje będzie oceniać specjalnie powołane profesjonalne Jury, które przyzna następujące nagrody:
- w konkursie Retorycznym: Złotego/ Srebrnego/ Brązowego Cycerona,
- w konkursie Kabaretowym: Złotego/ Srebrnego/ Brązowego Satyra.

Jury przyzna również wyróżnienia za indywidualne zasługi.


TERMINY:
XI Powiatowe Dni Retoryki odbędą się w dniach 7-8 grudnia 2016 roku
w Teresińskim Ośrodku Kultury (7 grudnia – szkoły podstawowe: klasy 1-3 i klasy 4-6,
8 grudnia – gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne1).
Na zgłoszenia czekamy do 25 listopada br.
Program imprezy zostanie ogłoszony 1 grudnia br.

Zachęcamy do przesyłania kart zgłoszenia pocztą elektroniczną na adres: kulturysci@tok.art.pl (karta w załączniku i do pobrania na stronie www.tok.esochaczew.pl). Można dostarczyć karty także w formie papierowej lub faxem.


KONTAKT:

Teresiński Ośrodek Kultury
Al. XX-lecia 32, 96-515 Teresin
Tel. (046) 861 38 81
kulturyści@tok.art.pl
 

Pytania dotyczące XI Powiatowych Dni Retoryki prosimy kierować do szefa artystycznego imprezy Katarzyny Rospędowskiej – kasia@tok.art.pl, 505 258 231.


MATERIAŁY DO POBRANIA:

karta zgłoszenia - RETORYKA
pdr2016-kartazgloszeniaretoryka.doc

karta zgłoszenia - KABARET
pdr2016-kartazgloszeniakabaret.doc

Regulamin
pdr-2016-regulamin.doc