Taniec


"Taniec to:

zespół zjawisk ruchowych będący transformacją ruchów naturalnych, powstający pod wpływem bodźców emocjonalnych, zazwyczaj skoordynowany z muzyką" - źródło: Wikipedia.

Brzmi sucho i naukowo prawda? A przecież to wspaniała dziedzina sztuki.

Tak o sekcji tańca nowoczesnego pisze jedna z uczestniczek zajęc

Trzy lata temu Teresiński Ośrodek Kultury po raz kolejny wyszedł naprzeciw oczekiwaniom młodzieży tworząc sekcję taneczną. Pod bacznym okiem wieloletniej tancerki oraz instruktorki zespołu Abstrakt, Moniki Osieckiej powstały dwie grupy (młodsza i starsza). Skupiają one osoby, których pasją jest taniec. Każdy kto odnajduje siebie tańcząc znajdzie swoje miejsce w naszej grupie.
W Expression Dance Team zajmujemy się głównie tańcem disco dance, choc nie brakuje miejsca na HH oraz jazz. Dla nas jest to prawdziwa sztuka, poezja i odzwierciedlenia naszego wnętrza. Jest również dobrą o ile nie najlepszą formą ruchu i relaksu. Wychodząc na salę zapominamy o nękających nas problemach…. tak naprawdę taniec można traktowac jak terapię antystresową. Ponadto wśród uczestników zajęc możemy poznac osobę, która okaże się naszą bratnią duszą. Myślę, że o Monice Osieckiej udało się zaszczepic bakcyla wśród członków grup EDT.
Jeśli z zapałem oglądasz każdą edycję Sou Can Dance i uważasz, że taniec stał się Twoją pasją, na scenie czujesz się jak w domu i jesteś gotów poświecic temu swój wolny czas z pewnością te zajęcia są właśnie dla Ciebie.

Anna Radkowska