Teresińskie Dni Retoryki


PROTOKÓŁ

z XVII Teresińskich Dni Retoryki

23 października 2019 r.


Jury w składzie:

  • Aleksandra Starus

  • Katarzyna Rospędowska

  • Marek Jaworski

po wysłuchaniu wykonawców w kategorii klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:


KLASY I-III


Kategoria – Poezja – kategoria klasy I-III


Złoty Cyceron – Julia Kołodziejak, SP Teresin

Aleksandra Minoga, SP Paprotnia

Srebrny Cyceron – Łucja Niedzińska, SP Szymanów

Patrycja Kaczmarczyk, SP Paprotnia

Brązowy Cyceron – Aleksandra Badurowicz, SP Paprotnia

Adrian Bodzak, SP Szymanów

Wyróżnienia: Krzysztof Bajurski, SP Paprotnia

Jaroslav Knyzhnykov, SP Szymanów

Tomasz Jasiński, SP Szymanów


Złoty Satyr - Dominika Dylik, SP Paprotnia


KLASY IV-VI


Kategoria – Poezja - klasy IV-VI


Złoty CyceronMarcelina Więsek, SP Teresin

Srebrny CyceronPatryk Tomaszewski, SP Teresin

Brązowy Cyceron – Paulina Klemczak, SP Teresin


Wyróżnienia: Dominika Kuźmińska, SP Teresin

Oliwia Szczerba, SP Paprotnia

Maja Siejka, SP Teresin


Kategoria – Proza – klasy IV-VI


Złoty Cyceronnie przyznano

Srebrny Cyceron – Katarzyna Rosa, SP Teresin

Brązowy Cyceron – Łucja Żochowska, SP Teresin


Wyróżnienia: Joanna Zemła, SP Teresin

Alicja Werle, SP Teresin


Kategoria – Wystąpienie publiczne – klasy IV-VI


Srebrny Cyceron: Kalina Staszewska, SP Teresin


KLASY VII-VIII


Kategoria – Poezja

Złoty Cyceron – nie przyznano

Srebrny Cyceron – Wiktoria Kornacka, SP Teresin

Brązowy Cyceron – Jakub Banaszek, SP Teresin


Kategoria – Proza

Wyróżnienie – Szymon Matuszkiewicz, SP Teresin

Sylwia Tempczyk, SP Paprotnia


Kategoria –Wystąpienie publiczne


Wyróżnienie: Julia Kąpińska, SP Paprotnia


Kategoria – Kabaret

Złoty Satyr – Grupa teatralna Maska, SP Szymanów


Wyróżnienie: Wiktor Kralewski za rolę Pani Jaworowicz w skeczu Grupy teatralnej Maska, SP Szymanów


SZKOŁY PONADPODSTAWOWE


Kategoria – Poezja

Złoty Cyceron – nie przyznano

Srebrny Cyceron: Wiktoria Młynarczyk, ZS Teresin

Brązowy Cycron: Paulina Gołębiowska, ZS Teresin


Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni artyści zostają zaproszeni do udziału w XIV Powiatowych Dniach Retoryki w dniach 6-7 listopada 2019 r.


Teresin 23 października 2019 r.

*********************************************

XVII TERESIŃSKIE DNI RETORYKI

PROGRAM

ŚRODA, 23 PAŹDZIERNIKA 2019

SZKOŁY PODSTAWOWE I PONADPODSTAWOWE

8:30 OTWARCIE TERESIŃSKICH DNI RETORYKI, ROZGRZEWKA
I ROZPOCZĘCIE PRZESŁUCHAŃ

SZKOŁY PODSTAWOWE

KLASY I-III

Poezja:

  1. Amelia Wydra – „Śliwka w kłopocie” Agnieszka Frączek; nauczyciel przygotowujący: Agata Rytka, SP Szymanów

  2. Julia Kołodziejak – „Spóźniony słowik” Julian Tuwim; nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Smółka-Rychlewska, Małgorzata Urbanek, SP Teresin

  3. Michalina Bodzak – „Miss stonoga” Agnieszka Frączek; nauczyciel przygotowujący: Agata Rytka, SP Szymanów

  4. Krzysztof Bajurski – „Żuraw i czapla” Jan Brzechwa; nauczyciel przygotowujący: Danuta Sękiewicz, SP Paprotnia

  5. Franciszek Banaszek – „Małpa w kąpieli” Aleksander Fredro; nauczyciel przygotowujący: Anna Gałaj, SP Szymanów

  6. Zuzanna Sawicka – „Skarżypyta” Jan Brzechwa; nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Smółka-Rychlewska, Małgorzata Urbanek, SP Teresin

  7. Iga Pawłowska – „Ślimak” Agnieszka Frączek; nauczyciel przygotowujący: Agata Rytka, SP Szymanów

  8. Jaroslav Knyzhnykov – „Katar” Jan Brzechwa; nauczyciel przygotowujący: Anna Gałaj, SP Szymanów

  9. Dominika Dylik – „Ptasie radio” (fragmenty) Julian Tuwim; nauczyciel przygotowujący: Danuta Sękiewicz, SP Paprotnia

  10. Adrian Bodzak – „Kwoka” Jan Brzechwa; nauczyciel przygotowujący: Mariola Leszczyńska, SP Szymanów

  11. Aleksandra Minoga – „Słoń Trąbalski” Julian Tuwim; nauczyciel przygotowujący: Danuta Sękiewicz, SP Paprotnia

  12. Emilia Ryczałek – …; nauczyciel przygotowujący: Mariola Leszczyńska, SP Szymanów

  13. Kinga Sitarska – „Samochwała” Jan Brzechwa; nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Smółka-Rychlewska, Małgorzata Urbanek, SP Teresin

  14. Oliwia Deleska – „Piłka” Dorota Gellner; nauczyciel przygotowujący: Agata Rytka, SP Szymanów

  15. Tomasz Jasiński – „Jak dobrze być chłopakiem” Katarzyna Kowalska; nauczyciel przygotowujący: Mariola Leszczyńska, SP Szymanów

  16. Laura Gołębiewska – „Ławka wyobraźni” Julian Tuwim; nauczyciel przygotowujący: Alicja Skomiał, SP Paprotnia

  17. Łucja Niedzińska – …; nauczyciel przygotowujący: Agata Rytka, SP Szymanów

  18. Marcelina Kubicz – „Lokomotywa” Jan Brzechwa; nauczyciel przygotowujący: Danuta Sękiewicz, SP Paprotnia

  19. Oliwia Florczak – …; nauczyciel przygotowujący: Agata Rytka, SP Szymanów

  20. Aleksandra Badurowicz – „Katar” Jan Brzechwa; nauczyciel przygotowujący: Alicja Skomiał, SP Paprotnia

  21. Łucja Paradowska – …; nauczyciel przygotowujący: Anna Gałaj, SP Szymanów

  22. Wiktor Skoneczny – „Tańcowała igła z nitką” Jan Brzechwa; nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Smółka-Rychlewska, Małgorzata Urbanek, SP Teresin

  23. Emilia Nowak – „Kołomyjka” Agnieszka Frączek; nauczyciel przygotowujący: Agata Rytka, SP Szymanów

  24. Patrycja Kaczmarczyk – „Hipopotam” Jan Brzechwa; nauczyciel przygotowujący: Alicja Skomiał, SP Paprotnia

  25. Julia Białkowska – „Paweł i Gaweł” Aleksander Fredro; nauczyciel przygotowujący: Anna Gałaj, SP Szymanów

Kabaret:

  1. Dominika Dylik – piosenka „O moja kozo” tekst własny do utworu Luciano Pavarottiego; nauczyciel przygotowujący: Jolanta Kukawska, SP Paprotnia

9.30-10.00 PRZERWA

KLASY IV-VI

Poezja:

  1. Paulina Klemczak – „Ranek w lesie” Czesław Janczarski; nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Staniaszek, SP Teresin

  2. Zuzanna Pasek – „Ach, ta mowa” Małgorzata Strzałkowska; nauczyciel przygotowujący: Agata Dobrzyńska, SP Szymanów

  3. Dominika Kuźmińska – „Wędrówka” Danuta Wawiłow; nauczyciel przygotowujący: Marzena Pietz, SP Teresin

  4. Oliwia Szczerba – „Mrówka” Jan Brzechwa; nauczyciel przygotowujący: Jolanta Kukawska, SP Paprotnia

  5. Milena Pawłowska – ; nauczyciel przygotowujący: Mariola Słowik, SP Szymanów

  6. Patryk Tomaszewski – „Szybko” Danuta Wawiłow; nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Staniaszek, SP Teresin

  7. Marta Kujawa – „Wypracowanie” Małgorzata Strzałkowska; nauczyciel przygotowujący: Agata Dobrzyńska, SP Szymanów

Proza:

  1. Katarzyna Rosa – „Bajka” Henryk Sienkiewicz; nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Staniaszek, SP Teresin

  2. Joanna Zemła – „Buba” (fragment) Barbara Kosmowska; nauczyciel przygotowujący: Tomasz Daczko, SP Teresin

  3. Alicja Werle – „Alicja w Krainie Czarów” (fragment) Lewis Carroll; nauczyciel przygotowujący: Tomasz Daczko, SP Teresin

  4. Julia Sitkiewicz – „Felix, Net i Nika oraz gong niewidzialnych ludzi” Rafał Kosik; nauczyciel przygotowujący: Marzena Pietz, SP Teresin

  5. Szymon Gliński – „Jakże cudownie było bawić się pluszowym misiem” Umberto Eco; nauczyciel przygotowujący: Tomasz Daczko, SP Teresin

  6. Łucja Żochowska – „Złodziej snów” Małgorzata Strękowska-Zaręba; nauczyciel przygotowujący: Tomasz Daczko, SP Teresin

Wystąpienie publiczne:

  1. Kalina Staszewska - ;nauczyciel przygotowujący: Wiesława Milanowska, SP Teresin

10.45-11.15 PRZERWA

KLASY VII-VIII

Kabaret:

  1. Grupa teatralna Maska – „Strawa dla reportera” skecz Kabaretu Paranienormalni; nauczyciel przygotowujący: Agata Dobrzyńska, SP Szymanów

Poezja:

  1. Paulina Paciorek – „Fabryka” Małgorzata Strzałkowska; nauczyciel przygotowujący: Paulina Żejmo, SP Szymanów

  2. Katarzyna Kulik – „Biała lokomotywa” Edward Stachura; nauczyciel przygotowujący: Klaudia Kantorska, SP Teresin

  3. Jakub Banaszek – „Gruzja” Stanisław Barańczak; nauczyciel przygotowujący: Tomasz Daczko, SP Teresin

  4. Wiktoria Rogińska – „Muzeum” Wisława Szymborska; nauczyciel przygotowujący: Klaudia Kantorska, SP Teresin

  5. Filip Inglot – „Pożar” Małgorzata Strzałkowska; nauczyciel przygotowujący: Paulina Żejmo, SP Szymanów

  6. Wiktoria Kornacka – „Wielkie to szczęście” Wisława Szymborska; nauczyciel przygotowujący: Klaudia Kantorska, SP Teresin

Proza:

  1. Szymon Matuszkiewicz – „Nauki mędrca” Michel Piquemal; nauczyciel przygotowujący: Tomasz Daczko, SP Teresin

  2. Sylwia Tempczyk – „Huczmiranki – Rumianek i mięta” Agata Mańczyk; nauczyciel przygotowujący: Marta Baranowska, SP Paprotnia

  3. Michał Żochowski – „Biała jak mleko, czerwona jak krew” Alessandro D’Arenia; nauczyciel przygotowujący: Magdalena Krupińska, SP Paprotnia

Wystąpienie publiczne:

  1. Karolina Chmielewska – „Czym jest życie”; nauczyciel przygotowujący: Marta Baranowska, SP Paprotnia

  2. Maja Grzesińska – „Jak poradzić sobie z odejściem bliskiej osoby”; nauczyciel przygotowujący: Marta Baranowska, SP Paprotnia

  3. Mateusz Boczkowski – „Czy da się przeżyć bez telefonu”; nauczyciel przygotowujący: Marta Baranowska, SP Paprotnia

  4. Aleksandra Pąk – „Siła marzeń”; nauczyciel przygotowujący: Marta Baranowska, SP Paprotnia

  5. Julia Kąpińska – „Friendzone – skomplikowana relacja”; nauczyciel przygotowujący: Marta Baranowska, SP Paprotnia

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

Poezja:

  1. Paulina Gołębiowska – „Między nami nic nie było” Adam Asnyk; nauczyciel przygotowujący: Edyta Gałecka, ZS Teresin

  2. Wiktoria Młynarczyk – „Posyłam kwiaty” Adam Asnyk; nauczyciel przygotowujący: Edyta Gałecka, ZS Teresin

12:15-12:30 PRZERWA

12.30 POKAZ ETIUDY FILMOWEJ „NAUKA”

12:45 OMÓWIENIE WYSTĘPÓW

13.00 UROCZYSTE OGŁOSZENIE WYNIKÓW I ROZDANIE NAGRÓD

Powyższe godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

**************************************************************************************************************************

Szanowni Państwo!


Serdecznie zapraszamy Nauczycieli i Uczniów do udziału w siedemnastej
edycji Teresińskich Dni Retoryki, które odbędą się w dniach 23-24
października w Teresińskim Ośrodku Kultury.

Tradycyjnie odbędzie się konkurs retoryczny w kategoriach poezja, proza
i wystąpienie publiczne oraz konkurs kabaretowy.

W załączniku przesyłam niezbędne dokumenty: regulamin, kartę zgłoszenia,
oświadczenia dla nauczycieli oraz oświadczenia dla rodziców (do
wypełnienia wyłącznie w sytuacji, gdyby w szkole nie było podpisywanych
podobnego typu zgód).

Z poważaniem,
Katarzyna Rospędowska

tdr2019regulamin.doctdr2019-kartazgloszenia.doctdr2019-oswiadczenienauczyciela.doctdr2019-zgody.doc

****************************************************************************************************************

PROTOKÓŁ

z XVI Teresińskich Dni Retoryki

14 listopada 2018 r. 

Jury w składzie:

-       Aleksandra Starus

-       Mariusz Cieśniewski

-       Izabela Goryniak

po wysłuchaniu wykonawców w kategorii klasy I-III i IV-VI szkół podstawowych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

KLASY I-III

Kategoria – Poezja – kategoria klasy I-III 

Złoty Cyceron – Szymon Mikołajczyk, SP Teresin

                           Marcelina Więsek, SP Teresin

Srebrny Cyceron – Laura Gołębiewska, SP Paprotnia

Brązowy Cyceron – Krzysztof Bajurski, SP Paprotnia             

Wyróżnienia: Gabriela Wilczyńska, SP Teresin

                        Michalina Bodzak, SP Szymanów 

Kategoria – Proza – kategoria klasy I-III

Wyróżnienia: Agaty Kosiorek, SP Teresin

KLASY IV-VI 

Kategoria – Poezja - klasy IV-VI

Złoty Cyceron – Łucja Żochowska, SP Teresin

Srebrny Cyceron – Michalina Wilczyńska, SP Teresin

Brązowy Cyceron – Alicja Werle, SP Teresin

                                 Jagoda Bluszcz, SP Paprotnia 

Wyróżnienia:  Julia Rybicka, SP Szymanów

Kategoria – Proza –  klasy IV-VI

Złoty Cyceron – Kalina Staszewska, SP Teresin

Kategoria – Wystąpienie publiczne –  klasy IV-VI

Wyróżnienia: Natalia Olejnik, SP Paprotnia

                       Mateusz Boczkowski, SP Paprotnia 

Kabaret 

Złoty Satyr – Grupa teatralna Maska

Srebrny Satyr – Dominika Dylik, SP Paprotnia

Wyróżnienie dla Filipa Inglota za rolę Osiołka

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni artyści zostają zaproszeni do udziału w  XIII Powiatowych Dniach Retoryki w dniach 28-29 listopada 2018 r.

Teresin 14 listopada 2018 r.

PROTOKÓŁ

z XVI Teresińskich Dni Retoryki

15 listopada 2018 r.

Jury w składzie:

-       Izabela Goryniak

-       Aleksandra Starus

-       Mariusz Cieśniewski

po wysłuchaniu wykonawców w kategorii klas VII-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

KLASY VII-VIII i III KLASY SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH 

Kategoria – Poezja

Złoty Cyceron – Julia Rumińska, SP Teresin

Srebrny Cyceron –  Wiktoria Kornacka, SP Teresin

                                Konrad Szymański, SP Teresin

Brązowy Cyceron –  Wiktoria Rogińska, SP Teresin

                                  Anna Sobota, SP Szymanów

Wyróżnienie:  Miłosz Żejmo, SP Szymanów

                       Julia Czajkowska, SP Szymanów

Kategoria – Proza

Złoty Cyceron –  Julia Paluchowska, SP Teresin

Srebrny Cyceron –  nie przyznano

Brązowy Cyceron – Maria Walczak, SP Teresin

Kategoria –Wystąpienie publiczne

Złoty Cyceron –  Urszula Żochowska, SP Teresin

Srebrny Cyceron –  Katarzyna Kucharska, SP Paprotnia

Brązowy Cyceron – Patrycja Mezińska, SP Teresin

                                 Konrad Szymański, SP Teresin

Wyróżnienie: Małgorzata Kaczmarek, SP Teresin

Kategoria – Kabaret

Złoty Satyr – Aleksandra Sobota, SP Teresin

Srebrny Satyr Natalia Kowalczyk i Borys Tomaszewski, SP Paprotnia

                           Grupa teatralna Maska, SP Szymanów

Brązowy Satyr – Julia Rumińska, SP Teresin

                            Julia Wacławek, Anna Kuchta, Anna Szymaniak, Natalia Kowalczyk, Dorota Gdańska, Beata Przygoda, SP Paprotnia

Wyróżnienie: Ignacy Załuski i Damian Chojnacki, SP Teresin 

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE 

Kategoria – Poezja

Wyróżnienie:  Paulina Gołębiowska, ZS Teresin

 Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni artyści zostają zaproszeni do udziału w XIII Powiatowych Dniach Retoryki w dniach 28-29 listopada 2018 r.

 

Teresin 15 listopada 2018 r.

****************************************************

XVI TERESIŃSKIE DNI RETORYKI

PROGRAM

ŚRODA, 14 LISTOPADA 2018

SZKOŁY PODSTAWOWE

9:00 OTWARCIE TERESIŃSKICH DNI RETORYKI, ROZGRZEWKA
I ROZPOCZĘCIE PRZESŁUCHAŃ

KLASY I-III

Poezja:

  1. Szymon Mikołajczyk – „Foka” Jan Brzechwa; nauczyciel przygotowujący: Monika Frenkiel, SP Teresin
  1. Laura Gołębiewska – „Paweł i Gaweł” Aleksander Fredro; nauczyciel przygotowujący: Alicja Skomiał, SP Paprotnia
  1. Michalina Bodzak – „Chrząszcz” Jan Brzechwa; nauczyciel przygotowujący: Agata Rytka, SP Szymanów
  1. Jędrzej Klepuszewski – „Jak to dobrze być chłopakiem” Katarzyna Kowalska; nauczyciel przygotowujący: Renata Włodarczyk, SP Teresin
  1. Patrycja Kaczmarczyk – „Na straganie” Jan Brzechwa; nauczyciel przygotowujący: Alicja Skomiał, SP Paprotnia
  1. Maja Siejka – „Świnka morska” Paweł Gołuch; nauczyciel przygotowujący: Monika Frenkiel, SP Teresin
  1. Łucja Niedzińska – „Dzień niegrzeczności” Agnieszka Frączek; nauczyciel przygotowujący: Agata Rytka, SP Szymanów
  1. Maja Pietrzak – „Niewidzialna plastelina” Danuta Wawiłow; nauczyciel przygotowujący: Alicja Skomiał, SP Paprotnia
  1. Pola Kuciak – „Czekoladki dla sąsiadki” Dorota Gellner; nauczyciel przygotowujący: Renata Włodarczyk, SP Teresin
  1. Jaroslav Knyzhnykov – „Dino dinozaur” Magdalena Podobińska; nauczyciel przygotowujący: Anna Gałaj, SP Szymanów
  1. Natalia Kacprzak – „Puzon” Wanda Chotomska; nauczyciel przygotowujący: Alicja Skomiał, SP Paprotnia
  1. Marcelina Więsek – „Zaraz” Hanna Niewiadomska; nauczyciel przygotowujący: Monika Frenkiel, SP Teresin
  1. Iga Pawłowska – „Bułka tarta” Agnieszka Frączek; nauczyciel przygotowujący: Agata Rytka, SP Szymanów
  1. Wojciech Smolarczyk – „Lody na patyku” Wanda Chotomska; nauczyciel przygotowujący: Alicja Skomiał, SP Paprotnia
  2. Kalina Sitarska – „Świnka” Danuta Wawiłow; nauczyciel przygotowujący: Renata Włodarczyk, SP Teresin
  1. Oliwia Deleska – „Smok” Jan Brzechwa; nauczyciel przygotowujący: Agata Rytka, SP Szymanów
  1. Lena Kucharska – „Wszyscy kochamy naszą stolicę” Czesław Janczarski; nauczyciel przygotowujący: Alicja Skomiał, SP Paprotnia
  1. Amelia Wydra – „Skrzat z lustra” Agnieszka Frączek; nauczyciel przygotowujący: Agata Rytka, SP Szymanów

9.50-10.00 PRZERWA

  1. Maksymilian Przygoda – „Leń” Jan Brzechwa; nauczyciel przygotowujący: Joanna Cempel-Stępień, SP Teresin
  1. Franciszek Banaszek – „Nudzi mi się”; nauczyciel przygotowujący: Anna Gałaj, SP Szymanów
  1. Natalia Magierska – „Schody pełne wrzasku” Dorota Gellner; nauczyciel przygotowujący: Katarzyna Karaś, SP Teresin
  1. Wiktoria Płaza – „Kwoka” Jan Brzechwa; nauczyciel przygotowujący: Renata Kałan, SP Paprotnia
  1. Weronika Lipińska – „Wbrew zasadom” Agnieszka Frączek; nauczyciel przygotowujący: Agata Rytka, SP Szymanów
  1. Amelia Adamiak – „Rozmowa ze ślimakiem” Jerzy Ficowski; nauczyciel przygotowujący: Danuta Sękiewicz, SP Paprotnia
  1. Krzysztof Bajurski – „Stefek Burczymucha” Maria Konopnicka; nauczyciel przygotowujący: Danuta Sękiewicz, SP Paprotnia
  1. Nikola Nowak – „Dziura Dziumdzia” Hanna Niewiadomska; nauczyciel przygotowujący: Renata Włodarczyk, SP Teresin
  1. Wiktoria Bryńska – „Zły humorek” Dorota Gellner; nauczyciel przygotowujący: Danuta Sękiewicz, SP Paprotnia
  1. Dominika Dylik – „Modlitwa polskiego dziewczęcia” Władysław Bełza; nauczyciel przygotowujący: Danuta Sękiewicz, SP Paprotnia
  1. Julia Bochyńska – „Co za pech” Dorota Gellner; nauczyciel przygotowujący: Katarzyna Karaś, SP Teresin
  1. Marcelina Kubicz – „A jak będę dorosła” Danuta Wawiłow; nauczyciel przygotowujący: Danuta Sękiewicz, SP Paprotnia
  1. Szymon Nowakowski – „Smok” Jan Brzechwa; nauczyciel przygotowujący: Mariola Leszczyńska, SP Teresin
  1. Hanna Rudnicka – „Czarodziej w kinie” Dorota Gellner; nauczyciel przygotowujący: Katarzyna Karaś, SP Teresin
  1. Aleksandra Minoga – „Strasznie ważna rzecz” Danuta Wawiłow; nauczyciel przygotowujący: Danuta Sękiewicz, SP Paprotnia
  1. Szymon Inglot – „Nieznajomy” Małgorzata Strzałkowska; nauczyciel przygotowujący: Mariola Leszczyńska, SP Szymanów

Proza:

  1. Agata Kosiorek – „Natalka Pytalka” Joanna Olech; nauczyciel przygotowujący: Joanna Cempel-Stępień, SP Teresin

Kabaret:

36.  Dominika Dylik – piosenka „Do biedronki”; nauczyciel przygotowujący: Jolanta Kukawska, SP Paprotnia

10:45-10.55 PRZERWA

KLASY IV-VI

Poezja:

  1. Milena Pawłowska – „O rodzicach” Ludwik Jerzy Kern; nauczyciel przygotowujący: Mariola Słowik, SP Szymanów
  1. Joanna Zemła – „Żur” Joanna Papuzińska; nauczyciel przygotowujący: Tomasz Daczko, SP Teresin
  1. Michalina Wilczyńska – „Kropka” Hanna Niewiadomska; nauczyciel przygotowujący: Katarzyna Fiołek, SP Teresin
  1. Julia Rybicka – „O wróbelku” Konstanty Ildefons Gałczyński; nauczyciel przygotowujący: Paulina Żejmo, SP Szymanów
  1. Maja Nowakowska – „Daktyle” Danuta Wawiłow; nauczyciel przygotowujący: Monika Kucińska, SP Teresin
  1. Marta Kujawa – „Zguba” Małgorzata Strzałkowska; nauczyciel przygotowujący: Agata Dobrzyńska, SP Szymanów
  1. Alicja Werle – „Dwa wiatry” Julian Tuwim; nauczyciel przygotowujący: Wiesława Milanowska, SP Teresin
  1. Aleksander Gołębiowski – „Satyra na bożą krówkę” Ludwik Jerzy Kern; nauczyciel przygotowujący: Paulina Żejmo, SP Szymanów
  1. Lena Bargieł – „Wycieczka” Dorota Gellner; nauczyciel przygotowujący: Katarzyna Fiołek, SP Teresin
  1. Julia Kłonowska – „Kłamczucha” Jan Brzechwa; nauczyciel przygotowujący: Wiesława Milanowska, SP Teresin
  1. Maja Płowik – „Pchła” Hanna Niewiadomska; nauczyciel przygotowujący: Katarzyna Fiołek, SP Teresin
  1. Jagoda Bluszcz – „O rodzicach” Ludwik Jerzy Kern; nauczyciel przygotowujący: Zbigniew Biederka, SP Paprotnia
  1. Dominika Kuźmińska – „Okulary” Julian Tuwim; nauczyciel przygotowujący: Katarzyna Fiołek, SP Teresin
  1. Łucja Żochowska – „Kura w biurze” Łukasz Dębski; nauczyciel przygotowujący: Wiesława Milanowska, SP Teresin

Proza:

  1. Joanna Zemła – „Nowe przygody Piątki z Zakątka” (fragment) Krystyna Drzewiecka; nauczyciel przygotowujący: Tomasz Daczko, SP Teresin
  1. Kalina Staszewska – „Amelka” (fragment) Katarzyna Majgier; nauczyciel przygotowujący: Klaudia Kantorska, SP Teresin

Wystąpienie publiczne:

  1. Julia Kąpińska – „Jesse Aron żegna Leslie Burke” (fragment powieści „Most do Terabithi” Katherine Paterson); nauczyciel przygotowujący: Marta Baranowska, SP Paprotnia
  1. Natalia Olejnik – „Jak zrozumieć płeć przeciwną?”; nauczyciel przygotowujący: Marta Baranowska, SP Paprotnia
  1. Mateusz Boczkowski – „Książki – to przeżytek?”; nauczyciel przygotowujący: Marta Baranowska, SP Paprotnia

Kabaret:

Grupa teatralna Maska, „Teatrzyk Zielona Gęś (za Gałczyńskim) ma zaszczyt przedstawić…”; nauczyciel przygotowujący: Agata Dobrzyńska, SP Szymanów

12.00-12.15 PRZERWA

12.15 POKAZ FILMU ANIMOWANEGO Z CYKLU BAŚNIE I BAJKI POLSKIE „MAŁPA W KĄPIELI”

12:30 OMÓWIENIE WYSTĘPÓW

12.45 UROCZYSTE OGŁOSZENIE WYNIKÓW I ROZDANIE NAGRÓD

 Szanowni Państwo,

Powyższe godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie. 

XVI TERESIŃSKIE DNI RETORYKI

PROGRAM

CZWARTEK, 15 LISTOPADA 2018

10:00 OTWARCIE DRUGIEGO DNIA TERESIŃSKICH DNI RETORYKI, ROZGRZEWKA I ROZPOCZĘCIE PRZESŁUCHAŃ

KLASY VII-VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ i KLASA III GIMNAZJUM

Kabaret:

Grupa teatralna Maska – „Zebranie z rodzicami” na podstawie skeczu Kabaretu Moralnego Niepokoju; nauczyciel przygotowujący: Agata Dobrzyńska, SP Szymanów

Poezja:

  1. Katarzyna Kulik – „Identyfikacja” Wisława Szymborska; nauczyciel przygotowujący: Wiesława Milanowska, SP Teresin
  1. Michalina Grzegorek – „Pinokio” Konstanty Ildefons Gałczyński; nauczyciel przygotowujący: Paulina Żejmo, SP Szymanów
  1. Szymon Króliczak – „Tutaj” Wisława Szymborska; nauczyciel przygotowujący: Katarzyna Fiołek, SP Teresin
  1. Małgorzata Piórkowska – „Wiara” Czesław Miłosz; nauczyciel przygotowujący: Paulina Żejmo, SP Szymanów
  1. Wiktoria Kornacka – „Dialog z pluskwą” Ludwik Jerzy Kern; nauczyciel przygotowujący: Wiesława Milanowska, SP Teresin
  1. Maciej Kawka – „Odnaleźć samego siebie” Tadeusz Różewicz; nauczyciel przygotowujący: Paulina Żejmo, SP Szymanów
  1. Konrad Szymański – „Do moich synów” Jerzy Żuławski; nauczyciel przygotowujący: Marzena Pietz, SP Teresin
  1. Mateusz Nowakowski – „Recepta” Andrzej Waligórski; nauczyciel przygotowujący: Paulina Żejmo, SP Szymanów
  1. Julia Czajkowska – „Nienawiść” Wisława Szymborska; nauczyciel przygotowujący: Agata Dobrzyńska, SP Szymanów