Wernisaż Małgorzaty Matuszewskiej


21 września 2007 r. o godz.19.00 w Galerii TOKARNIA odbyła się wystawa Małgorzaty Matuszewskiej. Artystka przyjechała do nas z Łodzi i zaprezentowała swoje tkaniny unikatowe, malarstwo oraz biżuterię. Wieczór uświetnił recital Joanny Cieśniewskiej i Leszka Lewickiego.

Małgorzata Matuszewska

Ukończyła LSP w Łodzi, a następnie Kolegium Mody na ASP w Łodzi, gdzie studiowała tkaninę unikatową. Obecnie jest studentką trzeciego roku studiów dziennych w ASP na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Projektuje, a także wykonuje biżuterię unikatową w Pracowni Projektowania Biżuterii.
Akwarela jest jej ulubioną techniką malarską, natomiast w tkaninie jak i biżuterii poszukuje światła, lekkości i zmysłowości, tworząc formy o charakterze unikatowym.
Pokazuje swoje obiekty na konkursach i wystawach, zarówno w Polsce jak i za granicą; w Monachium i Berlinie. Brała udział w wystawie „Holownia’’na Legnickim Festiwalu Srebra 2007, oraz na Festiwalu „Złota Nitka’’ w Łodzi. W ramach trwającego XII Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi prezentowała swoje prace na wystawie Trans#Tkanina, a także w Tarnobrzeskim Domu Kultury oraz Klubie Nauczyciela w Łodzi.
fot. Adam Stephan