WYDARZENIANASZE PIERWSZE URODZINY.

Właśnie mija nam roczek. Dokładnie 9 stycznia 2015 roku miał miejsce pierwszy oficjalny pokaz filmu w Kinie za Rogiem w Teresińskim Ośrodku Kultury.
Tą małą rocznicę postanowiliśmy uczcić darmowymi projekcjami filmów.
Pokazy odbędą się 9 stycznia 2016r. i oczywiście na obydwa filmy jest WSTĘP WOLNY. Prosimy tylko o wcześniejsze dokonanie rezerwacji miejsc ( nasze kameralne kino mieści 20 osób). Zapisy od 4 stycznia

pod numerem tel. 516 367 900 (Pn. - Pt. 8.00 - 16.00). Zapraszamy

16.30 – Żółwik Sammy. W 50 lat dookoła świata
film animowany, reż. Ben Stassen, Belgia 2010, 
62’ – od 5 r.ż.

Ciepła, bajecznie kolorowa opowieść z nienachalnym ekologicznym przesłaniem. Dzieje małego żółwia, który przyszedł na świat pewnej nocy roku 1959 na pustej kalifornijskiej plaży i kolejne 50 lat spędził na podróżowaniu po oceanach świata, aż opłynął go wokół. Historia jego pełnej niebezpieczeństw wędrówki to jednocześnie dzieje jego przyjaźni z żółwiem Jaśkiem i historia poszukiwań ukochanej Karoli. A w tle - świat zmieniany przez człowieka. Mądra, pouczająca, a jednocześnie zabawna opowieść, ilustrowana muzyką lat 60. i 70.

18.30 – Marsylski łącznik
kryminalny, reż. Cedric Jimenez, Belgia, Francja 2014, 129’ – od 16 r.ż.

Tytuł nie bez powodu odwołuje się do filmu "Francuski łącznik" z roku 1971. "Marsylski łącznik" to historia ta sama co w filmie Williama Friedkina, tyle że opowiedziana z perspektywy francuskiej. A obydwie oparte był na prawdziwych wydarzeniach: u Friedkina chodziło o przechwycenie wielkiego transportu heroiny z Francji do USA, u Jimeneza - o to, by nie dopuścić do wysłania narkotyków z Marsylii. A ponieważ Cedrik Jimenez to rodowity marsylczyk, mieszkaniec miasta, które było światową stolicą heroiny, mafijnym kanałem przerzutowym z Europy do USA, doskonale zna realia i perfekcyjnie je w swoim filmie odtwarza (nominacja do Cezarów za scenografię i kostiumy).
Marsylia, 1975 rok. Ambitny sędzia Pierre Michel (Jean Dujardin) dostaje przydział do wydziału antynarkotykowego policji z zadaniem rozpracowania grupy przestępczej, odpowiedzialnej za przerzut do USA hurtowych ilości heroiny. Gangiem kieruje bezwzględny i charyzmatyczny Gaëtan "Tany" Zampa (Gilles Lellouche), nieuchwytny dla organów ścigania, sowicie opłacający skorumpowanych policjantów i urzędników. Michel chce dopaść Zampę i powoli z policyjnego zadania staje się to jego życiową obsesją. 

Ilość miejsc w kinie ograniczona do 20 osób.
Rezerwacja pod numerem tel. 516 367 900 
( 8.00 - 16.00) lub mailowo kinotok@tok.art.pl.